Dünya Haber Girişi: 12.05.2022 - 19:03, Güncelleme: 12.05.2022 - 19:03

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Yargıtay'ın kararının ardından İstanbul il başkanlığına geldi. Kılıçdaroğlu konuşmasında 21 Mayıs'ta Bursa'da yapılacak mitingin İstanbul'da olacağını söyledi.
Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı. Daire, Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret"ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak"tan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezalarını kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğu gerekçesiyle onadı. Kaftancıoğlu'na, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı. Kararın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" ifadelerini kullandı. 'Hak Hukuk Adalet' Bu çağrının ardından CHP İstanbul İl teşkilatı da bütün üyelerini İl Başkanlığı önünde toplanmaya çağırdı. Saat 18:00'den itibaren toplanmaya başlayan CHP'liler, Kaftancıoğlu'na 'yalnız değilsin' mesajı verdi. Kalabalıktan 'Hak Hukuk Adalet', ''Faşizme karşı omuz omuza', "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" ve "Zincirleri kıra kıra geliyoruz" sloganları yükseliyor. İmamoğlu da İl Başkanlığında CHP milletvekilleri ve il teşkilatının, İl Başkanlığı önünde toplanmasının ardından İBB Başkanı İmamoğlu da Kaftncıoğlu'na destek vermek için alana geldi. Kılıçdaroğlu konuşma yapacak Canan Kaftancıoğlu İl Başkanlığı'na geldi. Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nun birlikte açıklama yapması bekleniyor. Bina önündeki kalabalık artarken Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanını karşılamak üzere bina dışına çıktı.Kılıçdaroğlu'ndan açıklama CHP Genel Başkanı İstanbul İl Binasına geldi. Kılıçdaroğlu burada toplanan halka sesleniyor... "Yönetenlere yönetene Erdoğan'a sesleniyorum; sen iki yüzlüsün, fırsatçısın, manipülatörsün, bir zorbasın. Zulmün ve küstahlığın artık son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsü. Bu gürültü elektriğini kestiğin insanların karanlıktaki sesi. Özgürlüğün şarkısını duyuyor musun? Her bir vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayabileceği bir ülke yaratacağız. En karanlık anın şafağa en yakın anın olduğunu biliyoruz, hep birlikte seslendiriyoruz. Erdoğan biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin iyiye gideceğini bu zulmün de son bulacağını bir kez daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini biliyoruz. Bütün bu acımasızlıkla senin zayıflıklarından doğuyor. Sen zayıfsın biz güçlüyüz. 'Canan'ın arkasında koca bir halk var' Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında bir dolu halk var. Canan cesurdur, Canan yüreklidir. 21 Mayıs'ta Bursa'da miting yapacaktık. Artık mitingin adresi İstanbul'dur. İstanbul'da yapacağız. Zalimin zulmü karşında asla geri adım atmayacağız. Hiç endişe etmeyin. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Yargıtay'ın kararının ardından İstanbul il başkanlığına geldi. Kılıçdaroğlu konuşmasında 21 Mayıs'ta Bursa'da yapılacak mitingin İstanbul'da olacağını söyledi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

Daire, Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret"ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak"tan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezalarını kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğu gerekçesiyle onadı. Kaftancıoğlu'na, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı.

Kararın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" ifadelerini kullandı.

'Hak Hukuk Adalet'

Bu çağrının ardından CHP İstanbul İl teşkilatı da bütün üyelerini İl Başkanlığı önünde toplanmaya çağırdı. Saat 18:00'den itibaren toplanmaya başlayan CHP'liler, Kaftancıoğlu'na 'yalnız değilsin' mesajı verdi. Kalabalıktan 'Hak Hukuk Adalet', ''Faşizme karşı omuz omuza'"Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" ve "Zincirleri kıra kıra geliyoruz" sloganları yükseliyor.

İmamoğlu da İl Başkanlığında

CHP milletvekilleri ve il teşkilatının, İl Başkanlığı önünde toplanmasının ardından İBB Başkanı İmamoğlu da Kaftncıoğlu'na destek vermek için alana geldi.

Kılıçdaroğlu konuşma yapacak

Canan Kaftancıoğlu İl Başkanlığı'na geldi. Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nun birlikte açıklama yapması bekleniyor. Bina önündeki kalabalık artarken Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanını karşılamak üzere bina dışına çıktı.Kılıçdaroğlu'ndan açıklama

CHP Genel Başkanı İstanbul İl Binasına geldi. Kılıçdaroğlu burada toplanan halka sesleniyor...

"Yönetenlere yönetene Erdoğan'a sesleniyorum; sen iki yüzlüsün, fırsatçısın, manipülatörsün, bir zorbasın. Zulmün ve küstahlığın artık son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsü. Bu gürültü elektriğini kestiğin insanların karanlıktaki sesi. Özgürlüğün şarkısını duyuyor musun?

Her bir vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayabileceği bir ülke yaratacağız. En karanlık anın şafağa en yakın anın olduğunu biliyoruz, hep birlikte seslendiriyoruz. Erdoğan biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin iyiye gideceğini bu zulmün de son bulacağını bir kez daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini biliyoruz. Bütün bu acımasızlıkla senin zayıflıklarından doğuyor. Sen zayıfsın biz güçlüyüz.

'Canan'ın arkasında koca bir halk var'

Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında bir dolu halk var. Canan cesurdur, Canan yüreklidir.

21 Mayıs'ta Bursa'da miting yapacaktık. Artık mitingin adresi İstanbul'dur. İstanbul'da yapacağız.

Zalimin zulmü karşında asla geri adım atmayacağız. Hiç endişe etmeyin. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sakinca.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.