deneme bonusu veren siteler bonus veren siteler

Bahçeşehir Üniversitesi’nden İsveç bildirisi: İnsanlığın temel değerlerini hiçe sayan bir saldırı

Eğitim 23.01.2023 - 15:00, Güncelleme: 23.01.2023 - 15:00
 

Bahçeşehir Üniversitesi’nden İsveç bildirisi: İnsanlığın temel değerlerini hiçe sayan bir saldırı

Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu, İsveç’te Kur'an-ı Kerim’e karşı yapılan saldırıya ilişkin toplantı gerçekleştirdi. Görüşmeler sonunda deklarasyon metnini paylaşan üniversite senatosu, saldırıyı en güçlü şekilde kınadı.
Üniversite tarafından açıklanan bildiride şu ifadelere yer verildi:   “Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu olarak, İsveç’te Kur'an-ı Kerim’e karşı yapılan hain saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Farklı inançlara ve bu inançların kutsal değerlerine saygı gösterilmesinin, insan olmanın en temel şartlarından biri olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda, bu girişimi başta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi olmak üzere uluslarüstü ve uluslararası anlaşmalarda düzenlenen hakları ve insanlığın temel değerlerini hiçe sayan bir saldırı olarak görüyor ve telin ediyoruz. Ayrıca, Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize açıkça hakaret eden, Türkiye Büyükelçiliğinin önünde yapılması sebebiyle de aynı zamanda Türkiye'yi hedef alan bu provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini de küresel barış ve adalet açısından son derece tehlikeli görüyor ve hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.”  TÜM ÜKLELERİ SOMUT TEDBİRLER ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ  Tüm ülkelere çağrıda bulunan üniversite bildirisinin devamında şöyle denildi:  “İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya ve tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları somut tedbirler almaya çağırıyoruz. Birleşmiş Milletler’in insan hakları çerçevesinde; mukaddes değerlerin korunması ve medeniyetlerin barışı için İsveç devletine yönelik çağrı yapması ve bu çağrının arkasında bütün BM üyesi ülkelerin kararlılıkla durması gerektiğini belirtiyoruz.  “Biliyoruz ki; insanlığın birlikte yaşam kültürünün en temel noktası, farklılıklara saygı kültürünün geliştirilmesidir. Bahçeşehir Üniversitesi olarak; bu nefret dolu zihniyete verilecek en güzel cevabın bilimin ve aklın yolunda azimle yürüyecek bilgili ve erdemli genç nesiller yetiştirmek olduğuna inanıyoruz. 25 yıldır yapmakta olduğumuz gibi bugün de 127 farklı ülkeden öğrencimiz ve tüm mezunlarımızla evrensel değerleri hiç yorulmadan koruyacağımızı ve olabilecek tüm provokasyonlara rağmen küresel barış için tüm gücümüzle çalışmaktan hiç vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz.   “Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu olarak din temelli ayırımcılık yapmama evrensel kuralını ihlâl eden bu açık saldırıya ve insanlık suçuna karşı sesimizi yükseltiyoruz. Başta akademik camia olmak üzere, vicdan sahibi herkesi haksızlığa karşı birlik olmaya çağırıyor; din, inanç, yaşam gibi temel özgürlüklere karşı yapılan bu tür saldırıları esefle kınıyoruz.” 
Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu, İsveç’te Kur'an-ı Kerim’e karşı yapılan saldırıya ilişkin toplantı gerçekleştirdi. Görüşmeler sonunda deklarasyon metnini paylaşan üniversite senatosu, saldırıyı en güçlü şekilde kınadı.

Üniversite tarafından açıklanan bildiride şu ifadelere yer verildi:  


“Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu olarak, İsveç’te Kur'an-ı Kerim’e karşı yapılan hain saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Farklı inançlara ve bu inançların kutsal değerlerine saygı gösterilmesinin, insan olmanın en temel şartlarından biri olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda, bu girişimi başta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi olmak üzere uluslarüstü ve uluslararası anlaşmalarda düzenlenen hakları ve insanlığın temel değerlerini hiçe sayan bir saldırı olarak görüyor ve telin ediyoruz. Ayrıca, Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize açıkça hakaret eden, Türkiye Büyükelçiliğinin önünde yapılması sebebiyle de aynı zamanda Türkiye'yi hedef alan bu provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini de küresel barış ve adalet açısından son derece tehlikeli görüyor ve hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.” 


TÜM ÜKLELERİ SOMUT TEDBİRLER ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ 


Tüm ülkelere çağrıda bulunan üniversite bildirisinin devamında şöyle denildi: 


“İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya ve tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları somut tedbirler almaya çağırıyoruz. Birleşmiş Milletler’in insan hakları çerçevesinde; mukaddes değerlerin korunması ve medeniyetlerin barışı için İsveç devletine yönelik çağrı yapması ve bu çağrının arkasında bütün BM üyesi ülkelerin kararlılıkla durması gerektiğini belirtiyoruz. 


“Biliyoruz ki; insanlığın birlikte yaşam kültürünün en temel noktası, farklılıklara saygı kültürünün geliştirilmesidir. Bahçeşehir Üniversitesi olarak; bu nefret dolu zihniyete verilecek en güzel cevabın bilimin ve aklın yolunda azimle yürüyecek bilgili ve erdemli genç nesiller yetiştirmek olduğuna inanıyoruz. 25 yıldır yapmakta olduğumuz gibi bugün de 127 farklı ülkeden öğrencimiz ve tüm mezunlarımızla evrensel değerleri hiç yorulmadan koruyacağımızı ve olabilecek tüm provokasyonlara rağmen küresel barış için tüm gücümüzle çalışmaktan hiç vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz.  


“Bahçeşehir Üniversitesi Senatosu olarak din temelli ayırımcılık yapmama evrensel kuralını ihlâl eden bu açık saldırıya ve insanlık suçuna karşı sesimizi yükseltiyoruz. Başta akademik camia olmak üzere, vicdan sahibi herkesi haksızlığa karşı birlik olmaya çağırıyor; din, inanç, yaşam gibi temel özgürlüklere karşı yapılan bu tür saldırıları esefle kınıyoruz.” 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sakinca.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.